AKTUĀLI

Vēlam veiksmīgu nedēļu >>> Ņemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2020.gada 11.marta paziņojumu, ka saslimšana ar Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, kā arī pamatojoties uz ministru kabineta rīkojumu Nr.103, izdots Rīgā 2020.gada 12.martā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, ar kuru nolemts izsludināt visā valsts teritorijā ārkārtējo situāciju no lēmuma pieņemšanas brīža līdz 2020. gada 14. aprīlim ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā, pašvaldību iestādes, izvērtējot situāciju, iespēju robežās nodrošinās klātienes pakalpojumu sniegšanu attālināti. Labklājības ministrija: Spēkā stājušās normas iedzīvotāju atbalstam Covid-19 slimības izplatības laikā. Inčukalna novada pašvaldība, laikā, kad valstī noteikta ārkārtējā situācija saistībā ar vīrusa COVID 19 izplatību, aicina iedzīvotājus būt atbildīgus un ievērot rekomendētos noteikumus, lai mazinātu un ierobežotu vīrusa izplatību. XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus pārceļ uz 2021.gadu

attēls

Novads. Mākslas plenērs Inčukalnā

2013-07-28

MĀKSLAS PLENĒRS INČUKALNĀ

Jau otro gadu pēc kārtas biedrība „Inčukalna izaugsmei” aicina ikvienu mākslas mīļotāju piedalīties pasākumā „Mākslas plenērs Inčukalnā”. Šogad labdarības pasākuma ietvaros būs iespēja iegādāties vietējo mākslinieku darbus, lai iegūtos līdzekļus novirzītu informatīvās zīmes uzstādīšanai Annas Ludiņas Mākslas dārzā.


Tādēļ jau pirms mākslas plenēra, šo piektdien 26. jūlijā plkst. 15.00, ikviens ir aicināts piedalīties talkā Inčukalna novada “Līgotnēs”, kurā kopīgiem spēkiem sakopsim Mākslinieku dārza apkārtni. Pēc labi padarīta darba talcinieki aicināti uz pikniku, cepot desiņas, vārot tēju un labi pavadot laiku.


Pasākums „Mākslas plenērs Inčukalnā” norisināsies šī gada 28. jūlijā pie Inčukalna Tautas nama. Pasākuma ietvaros tiek aicināti dažādu jomu radošie spēki, sākot ar Inčukalna novada labākajiem māksliniekiem līdz pat seju apgleznotājiem.


Plenēra tēma — “Inčukalna novads”. Plenērs iecerēts kā brīva, radoša darbība Inčukalna novada teritorijā, tā mērķis ir atklāt katra mākslinieka individuālo un savdabīgo skatījumu uz notikumiem, cilvēkiem, vietām, bet saglabājot vienojošo motīvu – Inčukalna novads. Plenēra dalībnieki par savu iedvesmas vietu varēs izvēlēties jebkuru Inčukalna novada stūrīti, kā gleznaino Gaujas ieloku, tā novada vēsturiskās vietas, tādejādi apliecinot mākslu ciešo saikni un dabas klātbūtni radīšanas procesā.


Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespējams ne tikai skatīt kā top iemūžināts novads uz audekla, bet arī izklaidēties un pašiem radīt mākslas darbus.


Jau no plkst. 11.00 tiks atklāta un darbosies biedrības „Inčukalna izaugsmei” radošā telts, kurā būs iespējams gan lieliem, gan maziem izveidot sev pašam kādu atmiņā paliekošu mākslas darbu – apgleznotu krūzīti, šķīvīti, darināt sev aproces vai pat radīt paša gleznu. Tāpat visas dienas garumā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās bezmaksas aktivitātēs – sportiskos konkursos, piedalīties izjādēs ar zirgiem un jaunākajiem pasākuma dalībniekiem izlēkāties pa piepūšamo pili, kā arī piedalīties kopējas gleznas radīšanā un ierakstīt video novēlējumu Inčukalna novadam, kas vēlāk būs apskatāms mājas lapā www.incukalnaizaugsmei.lv.
Ap plkst.13.00 visiem interesentiem būs iespēja piedalīties Mākslas paraugklasē, gleznojot mākslinieka vadībā.


Bet jau ap plkst. 16.00, kad mākslinieki būs pabeiguši savus mākslas darbus, notiks plenērā radīto mākslas darbu izsole, kurā ikvienam interesentam būs iespējams iegādāties kādu no vietējo mākslinieku darbiem, kurā attēlots Inčukalns. Visi no mākslinieku darbiem izsolē iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Annas Ludiņas mākslinieku dārza informatīvās zīmes izveidei. Plenēra noslēgumā, pēc izsoles, plānota simboliska laba vēlējumu balonu palaišana gaisā.


Autobuss nokļūšanai no/uz pasākumu 28. jūlijā:
10.00 Vangaži (pie centra pulksteņa)
10.20 Gauja (pie vecā Tautas nama)
10.40 Egļupe (pie jaunā bērnu laukuma)
11.00 Inčukalns (pie Tautas nama)
17.00 Autobuss no Inčukalna Tautas nama uz Egļupi, Gauju un Vangažiem


Pasākumu organizē: Biedrība „Inčukalna izaugsmei”
Atbalsta: SIA „PATA AB”, Biedrība „Mēs par Latviju”, biedrība „Jaunu Jātnieku skola”
Sīkāka informācija: I. Grīnberga; tel. 26888222

Informāciju sagatavoja biedrība „Inčukalna izaugsmei”


 

Komentāri
Lai pievienotu komentāru nepieciešams būt reģistrētam lietotājam